Poradna poradíme vám s výběrem hračky

Poradna

Nevíte si rady s výběrem té správné dřevěné hračky pro Vaše dítko? Získejte tip na správnou dřevěnou hračku z naší poradny. Výběr dřevěné hračky, která potěší a zároveň bude pro dítě přínosná je někdy nelehký úkol. V sekci poradna se snažíme pomoci s výběrem respektující potřeby, které mají děti v každém věku jiné.

Miminko krátce po porodu vnímá výrazné barvy .Umí pozorovat okolí a naslouchat, ovšem nedokáže uchopit věci kolem sebe. Tomu by měly odpovídat i dřevěné hračky, které mu v tomto období nabídnete. Dřevěnou hračku je možné dát do postýlky ihned po porodu. Má vliv na rozvoj smyslů dítěte. Mezi první dřevěné hračky patří dětská dřevěná chrastítka či dětské dřevěné kolotoče nad postýlku, kterými se děti učí koordinovat zrak a pohyb. Jinak byste měli volit dřevěné hračky hlavně hodně barevné, se zvukovými efekty a pro toto období ne větší než 10–12 centimetrů.

Mezi vhodné dřevěné hračky patří:
Dětská dřevěná chrastítka, dřevěné kolotoče a dřevěné hrazdičky zavěšené nad postýlkou

V tomto období se doporučují dřevěné hračky takové, u kterých dítě může využít svůj hmat a cvičit úchop, obratnost ruky, případně otáčení těla. Děti kolem pátého měsíce věku jsou schopné poznávat hmotnost, velikost i strukturu dřevěné hračky. Uvědomí si, jestli je hračka teplá či studená, jemná či hrubá.

Mezi vhodné dřevěné hračky patří:
Dřevěné kostky, dřevěné hračky vytvářející zvuky, kývací dřevěné hračky, dřevěné figurky na dráze, které se musí poslat z kopečka

Ještě více se u něj rozvíjí jemná motorika, díky které se mu daří uchopit i menší věci, a tak se pro něj stává hračkou každý předmět v bytě. V tomto věku už by dítě mělo začít chápat, že na určitou akci existuje určitá reakce. Můžete mu koupit dřevěné hračky, u kterých se po stisknutí tlačítka ozve zvuk. Využít se dají i ty, které po natáhnutí hrají melodii.

Mezi vhodné dřevěné hračky patří:
Bezpečné, pestré lehké, dobře manipulovatelné dřevěné hračky, které usnadní uchopení, pohyb a funkci – dřevěné kubusy, dřevěné pyramidy, dřevěné kostky,dřevěné válečky, dřevěné figurky a zvířátka, dřevěné hračky na tahání a tlačení s funkcí nebo pohybem, dřevěné kroužky,dřevěné stavebnice, dřevěná vozidla, jednoduché dřevěné hudební hračky.

Nemělo by vás překvapit, že dítě v tomto období se chce stát nezávislým a často vyžaduje, aby spoustu věcí mohlo dělat samo. Vysypte před něj hračky a nechte jej hrát si. Dejte mu dřevěné hračky podporující třídění a rozlišování tvarů, klidně i obrázkové dřevěné domino.

Děti potěšíte i malou dřevěnou kuchyňkou, u které mohou kroutit knoflíky, otevírat a zavírat dveře, skládat malé dřevěné nádobíčko. Vyberte dítěti i nějaký jednoduchý dřevěný hudební nástroj. Odborníci doporučují bubínek, xylofon, trumpetku nebo flétničku. Oblíbenou činností dětí kolem dvou let je také kreslení. Dejte potomkovi pastelky, klidně přidejte i vodové barvy a fixy a kupte mu nebarvené ( přírodní ) dřevěné hračky a nechte mu je, aby si je samo vybarvilo. Výborná je též plastelína.

Mezi vhodné dřevěné hračky patří:
Dřevěné hračky na posun nebo tahání, dřevěná autíčka, dřevěné vláčky, traktory ze dřeva, panenky a příslušenství, dřevěné nářadí pro nejmenší, dřevěné houpací hračky, skluzavky, dřevěné kočárky, dřevěná vozítka, tříkolky, dřevěné trakaře, dřevěné stavebnice, domina ze dřeva, dřevěné puzzle, dřevěné hudební hračky, dřevěná loutková divadla, pevné dřevěné loutky a maňásci, dřevěné soupravy na navlékání, dřevěné mozaiky, dřevěné tabule, dřevěná počítadla, barevné dřevěné tužky.

Typický je intenzivní rozvoj myšlení, fantazie a napodobování a do popředí se dere konstruktivní hra. Manipulace s předměty je přesnější, děti trénují paměť, rozvíjí se zrakové i estetické vnímání a samozřejmostí je pohybový rozvoj – zejména obratnost a síla. Klukům se líbí dřevěná auta, dřevěné vlaky a dřevěné vláčkodráhy, ocení jednodušší dřevěné stavebnice, kde spojují šrouby s matkami. Dřevěné stavebnice velmi dobře rozvíjejí zručnost i fantazii. Holčičky mají rády dřevěné domečky a pokojíčky pro panenky, v péči o panenku často napodobují maminku. Pro třídění, rozlišování tvarů a skládání do celků se vyplatí koupit náročnější dřevěné puzzle. Patří sem i základní společenské a stolní hry (dřevěné pexeso, Člověče, nezlob se), při nichž se děti učí nejen radovat z vítězství, ale především přijímat prohru.

Mezi vhodné dřevěné hračky patří:
Dřevěné kuželky, švihadla, obrázkové skládanky, hrací kuličky, dřevěné korálky, dřevěné puzzle, jednoduché dřevěné hudební hračky, konstrukční dřevěné stavebnice, jednoduché, kombinované, jednoúčelové, univerzální, tématické (např. dřevěný hrad, dřevěná farma, dřevěná pevnost, dřevěná ZOO atp.), dopravní hry, značky a jejich příslušenství, železniční dřevěné modely a jejich doplňky, miniaturní dřevěné dopravní prostředky a dřevěné pracovní stroje.

Dřevěná zařízení miniaturních domácností, soubory pro tvořivé hry, pro stavbu jednoduchých modelů, dřevěných staveb, textilní a plyšové hračky, dřevěné loutky, prstové maňásky, loutková dřevěná divadla, dřevěné figurky a jejich soubory, panenky a jejich doplňky, dřevěné příslušenství malých domácností, dřevěné stavebnice technických zařízení, dopravních prostředků, jednoduché společenské hry, házení dřevěnou kostkou, karetní, obrázkové hry.

Začínají mít na hru méně času, protože chodí do školy. Neznamená to, že by hra nebyla důležitá. Tvoří stále velmi významnou část života dítěte. Kromě rozvoje inteligence, logického myšlení, jemné motoriky, citu, zraku, sluchu se prohlubuje i estetická stránka osobnosti, kreativita, děti přicházejí na chuť technickým a konstrukčním aktivitám, sběratelství, chovatelství, modelářství či jiným specializovaným zájmům. Děti mohou nastartovat své hudební vzdělávání a sportovní koníčky.

Mezi vhodné dřevěné hračky patří:
Dřevěné hlavolamy, dřevěné technické hračky všeho druhu, zejména dřevěné stavebnice a univerzální soupravy dílů pro jednoúčelové dřevěné stavebnice (auto, loď, letadlo, aj.), konstrukční tvorbu nebo funkční modely, technické dopravní prostředky (dřevěný bagr, dřevěný nakladač, dřevěný jeřáb aj.), dřevěné hudební nástroje.

Soupravy pro šití, vyšívání, střihy a materiál pro tvorbu oblečení pro panenky, panenky a jejich doplňky, dřevěné šperkovnice a dřevěná zrcátka, textilní a plyšové hračky, dřevěné loutky, maňásky. Vhodné jsou také dřevěné kasičky pro střádání prvních penízků.


  Prodejna

Vítejte v našem internetovém obchůdku nejen s dřevěnými hračkami. Přejeme Vám příjemný nákup a pamatujte, že KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ.

  Novinky E-shopu
  • INTERNETOVÉ OBJEDNÁVKY !!!
    Dopravné od 89,- Kč.
    Objednávky zasíláme Zásilkovnou. Široký výběr výdejních míst po celé ČR a SR.
  Rychlý kontakt
  Dřevěný svět hraček

+420 606 121 833
 
  www.drevenysvethracek.cz